Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

+48 503 538 053

beata.woskowicz@withus.pl

Magazynowanie Śląsk

Magazynowanie to jeden z kluczowych etapów łańcucha dostaw. Jest to przechowywanie towarów w odpowiednich warunkach przez określony czas, a więc od momentu przyjęcia towaru aż do chwili kiedy zostanie wydany z magazynu, aby wyruszyć w dalszą drogę. Zachowanie porządku w stanach towarowych, systematyczność, sprawny przepływ informacji czy zadbanie o profesjonalne wyposażenie magazynów, to bardzo ważne czynniki mające wpływ na jakość świadczonych usług związanych z przechowywaniem towaru.

Magazynowanie Śląsk

Magazynowanie towarów - co obejmuje usługa?

Logistyka procesów magazynowania to zadanie wielowymiarowe. Umiejętnie skoordynowana praca sprawia, że działamy wydajnie i jesteśmy w stanie zachować wysokie standardy bezpieczeństwa składowanych towarów.

Magazynowanie obejmuje takie kroki jak:

1 Przyjmowanie towarów

Na tym etapie ma miejsce rozładunek towarów, który poprzedzony jest precyzyjną weryfikacją dokumentacji dotyczącą m.in. ilości towaru, który ma zostać zmagazynowany zgodnie z określonymi warunkami. Po potwierdzeniu odbioru towarów następuje segregacja i sortowanie ładunku oraz przygotowanie go do składowania.

2 Złożenie w magazynie

Po opuszczeniu punktu przyjmowania towary przemieszczane są następnie do strefy składowania, która musi być odpowiednio wyposażona i właściwie przygotowana pod względem technicznym. Składowanie towarów odbywa się w ściśle określonych warunkach np. odpowiedniej temperaturze. Optymalizacja powierzchni magazynowej i umiejętne rozmieszczenie towaru jest bardzo ważne, aby nie marnować cennego miejsca i usprawnić przepływ towarów.

3 Konfekcjonowanie

Jednym z etapów magazynowania jest konfekcjonowanie polegające na przygotowaniu towarów do wysyłki. Innymi słowy, to pakowanie, dzięki któremu produkty zostają zabezpieczone oraz podnoszą się ich walory estetyczne. W ramach konfekcjonowania wykonywane jest m.in.: etykietowanie, metkowanie, paletyzacja czy kompletacja towarów.

4 Wydawanie towarów

Ostatnim krokiem jest wydanie przygotowanego towaru z magazynu odbywające się pod kontrolą pracowników. Towary, np. w formie paczek umieszczonych na paletach, opuszczają magazyn, zostają załadowane do odpowiedniego pojazdu i następuje ich dystrybucja do odbiorców.

Magazynowanie krótko- i długoterminowe

Magazynowanie krótko- i długoterminowe

Czas składowania towarów może być różny, co zależy od typu produktu oraz indywidualnych wymagań danej firmy. Magazynowanie krótkoterminowe dotyczy produktów, które muszą być szybko dostarczone do klienta, w związku z tym realizacja poszczególnych etapów musi w tym przypadku przebiegać stosunkowo szybko i sprawnie oraz z zachowaniem wszelkich norm.

Składowanie towarów długoterminowe wymaga przygotowania dokładnego i długofalowego planu przechowywania, przestrzegania wymogów sanitarnych, zastosowania odpowiednich zabezpieczeń oraz stworzenia warunków określonych przepisami prawa. Dzięki temu towary pozostające na dłużej w magazynie zostaną zabezpieczone przed zanieczyszczeniami, uszkodzeniami mechanicznymi bądź czynnikami, które mogłyby zmienić właściwości produktów.

Niezależnie od okresu, na jaki ładunek pozostanie w magazynie, z naszej strony gwarantujemy kompleksową obsługę każdego zlecenia. Dopracowany na przestrzeni lat system zarządzania magazynem gwarantuje bezpieczeństwo, a także zachowanie jakości.

Magazyny na terenie Śląska

W ramach naszych usług udostępniamy klientom powierzchnie magazynowe umożliwiające przechowywanie towarów różnego rodzaju. Odpowiedzialność za towar, od momentu jego przyjęcia, ponosi magazyn, dlatego bezwzględnie przestrzegamy zasady składowania oraz przeprowadzamy szczegółowe kontrole na każdym etapie procesu magazynowania. Do dyspozycji mamy 640 m kwadratowych powierzchni magazynów oraz boksy magazynowe będące chłodniami, w których składujemy towary wymagające niskich temperatur.

Wybierając magazyny śląskie, zyskujesz: wykwalifikowaną obsługę kontrolującą zamówienia, system informatyczny usprawniający przepływ informacji oraz umożliwiający utrzymanie ładu i pieczy nad stanem magazynowym oraz profesjonalne wyposażenie, takie jak wózki widłowe, konstrukcje, regały czy podnośniki. Posiadamy również monitoring i system alarmowy, które dodatkowo powodują, że przechowywanie u nas towarów jest w pełni bezpieczne.

Magazyny na terenie Śląska

Magazynowanie Śląsk - dlaczego warto skorzystać z naszej oferty?

Wybierając usługi magazynowania na terenie Polski, warto zdecydować się na przechowanie towarów w naszym magazynie. Zajmujemy się magazynowaniem od wielu lat i dobrze znamy tajniki tej branży.

Zapewniamy:

  • dostęp do dużej powierzchni magazynowej, w tym chłodni,
  • dopasowanie usługi magazynowania do indywidualnych potrzeb klientów,
  • obsługę, nad którą czuwa wykwalifikowana kadra,
  • perfekcyjną koordynację, na którą korzystnie wpływa komfortowa lokalizacja,
  • możliwość dobrania czasu składowania towarów do własnych oczekiwań.
Usługi magazynowania
Potrzebujesz bezpiecznego miejsca dla swoich towarów? Każdy klient jest dla nas ważny, dlatego gwarantujemy pełen profesjonalizm oraz kompleksowe wsparcie w utrzymaniu płynnego przepływy ładunków. Korzystając z naszej oferty, masz pewność, że przechowywany na regałach magazynowych zachowa swoją jakość i dotrze do Twoich klientów w nienaruszonym stanie.

Skontaktuj się